Bhakti studija
Bhakti studija
Pažink save ir supantį pasaulį

Nereikalingų prisirišimų atsižadėjimas

 

Ši tema skirta netekėjusiai moteriai, kuri jaučia potraukį kažkokiam vyrui, bet nenori už jo tekėti. Arba nori, bet jis spardosi ir tenka atsisakyti savo planų.

Visi mūsų prisirišimai yra proto lygmenyje. Ir įveikti jų neįmanoma, imantis priemonių šiame lygmenyje. Proto išvedžiojimai čia nepadės, kaip ir emocijos nei juslės. Sakykim, jūs jį mylite, bet tuo pat metu ir bijote, taigi baimė nepadės jums išsivaduoti nuo norų ir prisirišimų. Negalima jų įveikti ir valios pagalba. Pavyzdžiui, jūs nuspręsite: „Viskas, nuo rytdienos aš neturėsiu su juo nieko bendro“. Nieko nebus. Jei yra prisirišimas, jūs nuolatos apie tai galvosite ir maitinsite jį savo energija. Nepadės netgi supratimas, koks baisus yra šitas prisirišimas. Nuo to jis tik dar labiau stiprės, nes jūs į jį koncentruojatės, medituojate. Ir visai nesvarbu, teigiamai ar neigiamai apie jį galvosite.

O kas yra aukščiau proto? Intelektas. Tad jei jūs iš tikrųjų norite atsikratyti prisirišimų, jūs turite veikti intelekto lygmenyje. Intelekto paskirtis yra numatyti perspektyvą, idealiu atveju – dvasinę perspektyvą. Kai protas galvoja apie savo prisirišimo objektą, tai panašu į tam tikrą ekraną, kurį užpildo prisirišimo objektas. Jūs nieko daugiau nematote, tik jo veidą. Jums jis gali patikti arba galite jo bijoti, bet vis tiek matote tik jį. Tai ribotas, be perspektyvos, matymas. O kai jūs į viską žvelgiate iš intelekto aukštumų, ekranas tampa labai didelis, ir prisirišimo objektas jau neužgožia jo viso.  Be jo, ten yra ir daug kitų dalykų. Ir tada tas objektas jau neatrodo pats svarbiausias ir vienintelis. Tai jums padės priimti teisingą sprendimą ir suprasti, ar tikrai šis prisirišimas jums reikalingas. 

Kai prisirišimo objektas užima visą jūsų proto ekraną, jūs išsigąstate, jog praradę jį, prarasite viską. Jums atrodo, kad netekusi jo, mirsite. Tai labai stiprus jausmas. Mes galime kažko atsisakyti tik tuo atveju, jei vietoj vieno prisirišimo mes gauname kitą. Tai svarbus psichologinis principas. Jums nepavyks atsisakyti prisirišimo, kol nebūsite visiškai įsitikinusi, jog jį praradusios, įgysite kažką naujo. Turi būti labai realus pojūtis, kad atsisakę  šio prisirišimo, jūs išlaikysite proto ramybę ir pusiausvyrą, ir jums daugiau nebereikės verkti ir kankintis. Abstraktūs apmąstymai čia nepadės.  Visi sprendimai, priimti siekiant ko nors išvengti, nebūna geriausi ir galutiniai. Patys geriausi sprendimai padaromi, siekiant kažko pozityvaus.  Jūs turite aiškiai suprasti, ką norite pasiekti gyvenime. Ir tik tada jums pavyks menkesnius dalykus pakeisti aukštesniais.

Nors mes ir gyvename Kali amžiuje, mūsų protas yra pakankamai vedinis, išskyrus tuos atvejus, kai jam labai trūksta moralinių savybių, kai mes esame visuomenės atplaišos ir t.t. Vedinėje literatūroje jums tikriausiai teko skaityti, kad jei moteris prie prisiriša prie kokio nors vyro ir dėl to patiria malonumą, tai ji būva jam labai ištikima, ir niekas kitas jai jau nebus reikalingas. Tai ypatingai stipriai pasireiškia pirmuose gyvenimo prisirišimuose. Vediniais laikais šį principą labai gerai panaudodavo tėvai. Dar vaikystėje jie sužadėdavo mergaitę su berniuku, ir  suaugę jie apsivesdavo. Arba stebėdavo, kam mergaitė jaučia simpatiją, ir jau tada juos sužadėdavo, o po to apvesdindavo. Tokiu būdu, mergaitė prisirišdavo prie konkretaus vaikino, ir tai buvo labai gerai, nes protas prisirišdavo prie objekto, kuris vėliau tapdavo merginos vyru.

Bet Kali amžiuje kai kurios mūsų proto savybės sukelia problemas. Pavyzdžiui, mes prisirišame prie pasauliečio, arba prie to, kuris nenori mūsų vesti. Tokiu atveju intelektas mums pataria šio prisirišimo atsisakyti, bet vedinis protas sako: „Aš noriu, kad jis taptų mano vyru, nes mano širdis jį jau pasirinko.“ Toks proto nusistatymas išlieka netgi tada, kai jūs aiškiai suprantate, kad už jo ištekėti nepavyks. Vis tiek jums niekas kitas daugiau nepatinka. Ir kadangi jūsų protas yra harmonijoje su jo protu, jūs netgi galite jausti, ką jis išgyvena, galite nuspėti, ką jis pasakys įvairiose situacijose, jo nuotaiką. Širdyje jūs tarsi jaučiatės esanti jo žmona. Ir jeigu jūs vis tik nusprendžiate atsisakyti šio prisirišimo, jūsų protas pradeda pergyventi ir galvoti, kad nieko kito jūsų gyvenime jau nebebus. Jis sukuria ištisus fantastinius filmus, rodydamas jums, kaip tas žmogus jus myli: „Nors jis mane ir atstūmė, bet iš tikrųjų jis nori mane vesti. Ir aš žinau, kad jis mane atstūmė tik dėl to, kad prezidentas su juo per grubiai pakalbėjo. O iš tikrųjų jis prie manęs yra taip prisirišęs, jis taip mane myli. Aš esu tuo visiškai tikra. Pirmą kartą man nepavyko, bet reikia dar pabandyti. Tegu jis ne vieną kartą atsisakys, aš vis tiek turiu išlikti kantri, nes žinau, kad arati metu jis nuolat žiūri į mane.“ Gal jis ir žiūri į jus, bet tik dėl to, kad nuolat jaučia jūsų žvilgsnį ir nežino, kaip jo išvengti. Taip protas jus nuolat įtikinėja, stiprindamas  iliuziją, kad tik jūs neprarastumėte vilties.

Toms, kurios yra nusistatę laukti iki paskutinio, galiu duoti vieną patarimą. Jei jūs apie tam tikrą vyrą svajojate jau trejus metus, o jis taip ir nepasisiūlė jūsų vesti, jūs turite jo atsisakyti. Nes tai yra beviltiška. Kai kurios labai nuolankios merginos galvoja taip: „Dabar jis atsisakė mane vesti, bet aš ir toliau jo lauksiu, netgi jei tam prireiks dešimt metų, ir kada nors jis vis tiek pasipirš.“ Gal ir pasipirš, bet ne jums, nes vyro psichologija tokia, kad situaciją kontroliuoti nori tik jis. Jis pats nori susirasti savo princesę. Būtų dar geriau,  jei bandydamas užkariauti jos širdį, jis turėtų su kuo nors susikauti. O jeigu princesė pati prisirišo prie jo arklio ir visur paskui jį bėgioja, tai jam ji jau nebe princesė. Principas „pirmasis pirkėjas aptarnaujamas pirmas“ vedybiniuose santykiuose neveiksmingas. Jūs nieko nepešite vien dėl to, kad stovite eilėje pirma. Ir jei vaikinas nenorėjo jūsų vesti, bet jūs vis tiek jį prisikalbinote ir užmovėte jam sutuoktuvinį apynasrį, jūsų vedybos nebus nusisekusios.

 

Hare Krišna Hare Krišna

Krišna Krišna Hare Hare

Hare Rama Hare Rama

Rama Rama Hare Hare

 

goswami.ru

 

www.bhaktijoga.lt

   Torsunov.ru

Ajurveda visiems

Vegetarinių patiekalų

gaminimo kursai

JOGOS

MITYBA

Ekologiški

produktai

   Usanin.com

Trečias tūkstantmetis