Bhakti studija
Bhakti studija
Pažink save ir supantį pasaulį

Nuo ko prasideda bloga karma?

 

     Nežinant karmos dėsnių subtilumų, sunkus ne tik dvasinis gyvenimas, bet ir pasaulietiškas. Bloga karma – tai daiktų ir pinigų praradimas, vaidai, peštynės, plėšikavimas, išprievartavimai, stichinės nelaimės, ligos, traumos, mirtis ir pan. sakoma, kad Kali-jugoje karminių reakcijų už blogas mintis negauname, tik už poelgius. Tačiau poelgiai – toli gražu ne viskas.

     Svarbiausias žmogaus veiklos aspektas – jausmai, arba emocijos, o taip pat norai ir motyvai.

     Bloga karma prasideda nuo negatyvių jausmų

   Tai paaiškina, kodėl kartais geras žmogus nuolatos patiria visokias nelaimes, o žudiko nebaudžia nei žmogiškasis, nei dieviškasis teisingumas. Žinoma, jeigu žmogus grubiai pažeidinėja žmogiškuosius įstatymus, tai neužilgo jis nepaklus ir dangiškiesiems. Nuo ko tai priklauso?

    Krišna Bhagavadgytoje sako, kad reikia išmokti įžvelgti veiklumą neveikloje ir nieko neveikimą veikloje. Turima galvoje, kad pagal dangiškuosius įstatymus veikla – tai ne mums įprastos fizinės pastangos, o kažkas subtilesnio.

    1. Mintys yra kaip ir tuščia vieta mūsų prote, už jas negauname jokių karminių reakcijų, nes Kali-jugoje  mažai kas gali suvaldyti protą. Tačiau mintis visada lydi jausmai.

   2. Jausmai (įskaitant norus ir motyvus), pasireiškiantys iš širdies, kupini didžiulės energijos, kuri įtakoja ne tik sielą ir kūną, bet ir visą visatą. Už juos iš mūsų reikalaujama labai didelės atsakomybės. Jausmai – tai minčių konglomeratas, kiekybė, perėjusi į kokybę.

  3. Poelgiai ir žodžiai išreiškia mūsų mintis, arba jausmus, arba sąžinės (Supersielos) balsą. Nuo to priklauso rezultatas: gera ar bloga karma, ar visai nieko. 

Hare Krišna Hare Krišna

Krišna Krišna Hare Hare

Hare Rama Hare Rama

Rama Rama Hare Hare

 

goswami.ru

 

www.bhaktijoga.lt

   Torsunov.ru

Ajurveda visiems

Vegetarinių patiekalų

gaminimo kursai

JOGOS

MITYBA

Ekologiški

produktai

   Usanin.com

Trečias tūkstantmetis