Bhakti studija
Bhakti studija
Pažink save ir supantį pasaulį

A. G. CHAKIMOV

(Čaitanja Čandra Čaran das)

  Įžanga

Dar visai neseniai, prieš kokius dvidešimt metų, mes neturėjome jokio supratimo, kas yra karma. Ši miglota tema buvo tik kai kurių orientalistų ir sanskritologų ginčų objektu, bet ir jie nesugebėjo pasidaryti kokių nors galutinių išvadų. Atsimenu, kai 1986 metais pogrindinę „krišnaitų“ grupelę pakvietė į neoficialų susitikimą su keliais žymiais orientalistais. Didžiai mūsų nuostabai, mus priėmė labai širdingai ir tuoj pakvietė pasivaišinti. Mes atsakėme, kad negeriame arbatos, o taip pat ir spiritinių gėrimų. Be to, nevalgome mėsos, nežaidžiame azartinių žaidimų ir susilaikome nuo nevedybinių lytinių santykių.

Šeimininkai buvo labai nustebę: „Kolgi? Jums negalima?“ Mes atsakėme, kad jiems taip pat negalima, nes tai yra bloga karma. Taip prasidėjo rimtas pokalbis, kurio metu mes patyrėme, kad mokslo vyrai visiškai neišmano šio paprasto ir akivaizdaus klausimo. Mes gi turėjome labai aiškų supratimą, pagrįstą tuo metu uždraustos Bhagavadgytos su Bhaktivedantos Svamio Prabhupados komentarais studijomis.

Tai buvo intelektualinių ieškojimų metas, ir daugelis mąstančių žmonių su malonumu ėmė iš mūsų tas knygas. Dabar aš matau, kad tai turėjo didelę įtaką visuomenės vystymuisi. Pavyzdžiui, apie karmos dėsnius jau žino daug žmonių. Atsirado netgi nauja disciplina – karminė psichologija. Apie reinkarnaciją praktiškai žino visas Vakarų pasaulis.

Dabar atėjo laikas sužinoti kai ką svarbiau. Vienaip ar kitaip, bet mes jau susidūrėme su šiuo žinojimu, kuris mus pasiekė iš gilios senovės. Jis skirtas visuomenės lyderiams ir tik tuo atveju, jeigu jie yra teisuoliai.

Į karmos ir reinkarnacijos dėsnius galima numoti ranka, kaip ir į valstybės įstatymus, ir elgtis kaip patinka. Be abejo, tokio žmogaus laukia dideli nemalonumai. Bet daug blogiau, kai mes žinome tuos dėsnius, tačiau juos aiškiname savaip. Tai gali atnešti daugiau žalos, negu paprasčiausias neišmanymas. Todėl tikrasis žinojimas turi būti teisuolių, sąžiningų ir dorų žmonių rankose.

Autorius tikisi, kad ši nedidelė knygelė papildys jūsų žinias apie karmos dėsnius ir duos praktinę naudą, suteikdama galimybę žymiai patobulinti savo gyvenimą. Lai ji būna švyturiu jūsų kelyje į savęs pažinimą.

Hare Krišna Hare Krišna

Krišna Krišna Hare Hare

Hare Rama Hare Rama

Rama Rama Hare Hare

 

goswami.ru

 

www.bhaktijoga.lt

   Torsunov.ru

Ajurveda visiems

Vegetarinių patiekalų

gaminimo kursai

JOGOS

MITYBA

Ekologiški

produktai

   Usanin.com

Trečias tūkstantmetis