Bhakti studija
Bhakti studija
Pažink save ir supantį pasaulį

„Joga ir mintys“

 Sergu. Gripas. Visai neseniai pagavau save kvailai galvojantį, kad daugiau jau niekada nesusirgsiu gripu. Esą tai nešvarių, nepraktikuojančių jogos žmonių liga. O mums tokie menkniekiai nebaisūs. Sekančią dieną man jau skaudėjo gerklę, o vakar vos pavilkau kojas.

Šiandien sėdžiu ir liūdnai galvoju apie beribį žmogaus neišmanymą.

Patandžali joga-sutrose (2.33-34) duoda praktišką patarimą: „Kai tik kyla jogos principams prieštaraujanti mintis, ją reikia tuoj pat neutralizuoti priešinga mintimi. Mintys, prieštaraujančios jogos principams, - tai mintys, keliančios skausmą, susijusios su noru ką nors apgauti, pavogti, sulaužyti ištikimybę ar padiktuotos godumo. Tokios mintys neišvengiamai baigiasi kančiomis, todėl jas reikia neutralizuoti“. Galų gale už jų slepiasi puikybė, o ji visada išauga derlingame neišmanymo juodžemyje (vaidija-kšetre). Krišna mums duoda galimybę dar kartą tuo įsitikinti: bet kokia kvailystė, netgi mintyse, siūlo mums kančias.

Bet ar įmanoma tokia totalinė minčių cenzūra? Tikriausiai taip. Kitaip Patandžali neduotų mums tokio patarimo. Be tokios cenzūros neįmanoma laikytis penkių nijamų: ahimsos, satjos, astejos, brahmačarjos ir aparigrahos. Todėl, kad ahimsa – tai ne šiaip sau vegetariška dieta. Hitleris irgi buvo vegetaras. Ahimsa reiškia niekam nekelti skausmo netgi mintyse. Skaistybė – tai ne vien tik išvargti bandymai susilaikyti nuo grubaus sekso, tai gyvenimas, kai netgi mintis apie jį nekyla. Gaisrą reikia gesinti iš karto, kol jis dar neįsidegė. Maža mintelė gali būti lengvai įveikta, bet jeigu mes jai leisime iškeroti mūsų širdyje, bus jau per vėlu.

Lengviausia į visa tai numoti ranka – atseit ne mūsų kelias. Ir šiame laikmetyje joga užsiimti neįmanoma. O tai kuo tu tada užsiimi, branguti? Šis savęs cenzūravimas yra tas pat, kas krikščionybėje – atgaila. Apie tai kalba Bhaktivinoda Thakura: mano širdyje nėra nieko gero, tik godumas ir pyktis, tik pavydas ir juodas išdidumas.

Hare Krišna Hare Krišna

Krišna Krišna Hare Hare

Hare Rama Hare Rama

Rama Rama Hare Hare

 

goswami.ru

 

www.bhaktijoga.lt

   Torsunov.ru

Ajurveda visiems

Vegetarinių patiekalų

gaminimo kursai

JOGOS

MITYBA

Ekologiški

produktai

   Usanin.com

Trečias tūkstantmetis