Bhakti studija
Bhakti studija
Pažink save ir supantį pasaulį

Indradjumna Svamis


Indradjumna Svamis Maharajas


Indradjumna Svamis yra Tarptautinę Krišnos sąmonės organizaciją (ISKCON`ą) įkūrusio A.Č. Bhaktivedantos Svamio Prabhupados mokinys, keliaujantis pamokslautojas sanjasis ir guru – Gaudijos vaišnavų tradicijos dvasinis mokytojas. Kiekvienais metais Indradjumna Svamis keliaudamas po pasaulį skleidžia Bhagavad-gitos žinią ir supažindina žmones su Harė Krišna mantros giedojimu. Visų metų veiklą vainikuoja kasmetinio Indijos festivalių turo Lenkijos pajūryje rengimas, šis turas tęsiasi nuo birželio iki rugsėjo. Maharadžas kasmet per kartikos mėnesį (spalis-lapkritis) keliauja į šventąją Viešpaties Krišnos žemę Vrindavaną Šiaurės Indijoje ir vesdamas piligrimus rodo jiems šventas vietas. Indradjumna Svamis pamokslautojo patyrimu ir realizacijomis dalijasi su visais savo „Keliaujančio pamokslautojo dienoraštyje“.

Jaunystė

Indradjumna Svamis (Brain Tibbitts) gimė 1949 metų gegužės 20 dieną, Palo Alto mieste, Kalifornijoje (JAV). Būdamas ketverių metų sunkiai nugalėjo stuburo meningitą, šešerių pergyveno dėl kaimynų šuns žūties, kuris buvo visų vaikų labai artimas draugas. Šie įvykiai jau ankstyvame amžiuje skatino kelti egzistencinius klausimus apie gyvenimo ir mirties prigimtį, laimę ir kančią, tikrąją meilę ir visatos tikslą. Nebaigęs universiteto Indradjumna Svamis pasišvenčia dvasinių žinių ieškojimui, siekia atrasti paslaptį, kuri visiškai patenkintų jo gyvenimą. Būdamas idealistas 1968 metais stoja į JAV jūrų pajėgas siekdamas sustabdyti komunizmo plitimą Vietname ir tokiu būdu paskleisti taiką visame pasaulyje. Po metų atleidžiamas kaip žmogus, atsisakantis kautis dėl religinių įsitikinimų. Netrukus po to 1970 metais Detroite sutinka ISKCON`o narius ir pats tampa nariu, persikelia gyventi į šventyklą Rytiniame Džefersone. Praėjus vos savaitei po prisijungimo gieda vadovaudamas gatvės kirtanams ir platina dvasinę literatūrą – Bhagavad-gitą ir Šrimad Bhagavatam. 1971 metų gruodžio mėnesį dvasinis mokytojas A.Č. Bhaktivedanta Svamis Prabhupada jį inicijuoja ir suteikia vardą Indradjumna; tai senosios Indijos įžymaus karaliaus vardas. Tuo pačiu kartu suteikiama ir brahmaniškoji iniciacija Gaudijos vaišnavų sampradajoje.

Misionieriška veikla

Sekdamas savo dvasinio mokytojo nurodymu „plačiai pamokslauti ir tikėti šventaisiais vardais“, Indradjumna Svamis palieka JAV ir 1972 metais keliauja po Europą ir prisideda prie naujų centrų Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje ir Belgijoje atidarymo. Šrila Prabhupada kvietė kilnius ir išsilavinusius žmones paskirti savo gyvenimą Dievo sąmonės atgaivinimui visame pasaulyje, todėl 1979 metais, būdamas 29, Indradjumna Svamis duoda sanjasio – atsižadėjusio pasaulio vienuolio – įžadus ir paaukoja gyvenimą pamokslavimui bei tampa Indradjumna Svamiu. 9 dešimtmečio pradžioje tarnauja kaip šventyklos prezidentas Naujajame Majapure ir fermoje netoli Šatoru Prancūzijoje. 1989 metais tampa inicijuojančiu dvasiniu mokytoju (guru) ISKCON`e.

Nuo 1986 metų Indradjumna Svamis keliauja ir skleidžia Krišnos sąmonę po visą pasaulį, taip pat ir Amazonės džiunglėse, zulu genties rajone bei Soveto mieste Pietų Afrikoje, tropinėse salose Mauricijuje ir Naujojoje Kaledonijoje, Sibiro sniegynuose, karo nuniokotoje Bosnijoje bei Indonezijoje. 1989 metais Maharadžas išpildo Šrilos Prabhupados prašymą duoda pradžią labai sėkmingam dabar jau kasmetiniam ratha-jatros festivaliui Durbane. Keletą kartų Indradjumną Svamį ir jo pagalbininkus buvo užpuolę ekstremistai Bosnijoje ir Lenkijoje. 2001 metais vadovauja Food for Life (Maistas kūnui ir sielai) tarptautinei gelbėjimo programai, tiekusiai karštą maistą 250 000 nukentėjusiųjų nuo cunamio Šri Lankoje.

Indijos festivaliai Lenkijoje

Nuo 1990 metų Indradjumna Svamis koordinuoja kasmetinius Indijos festivalių turus Lenkijoje. Siekdami supažindinti su senosios Indijos kultūros tradicijomis festivaliai siūlo įvairias pramogas ir šviečia žmones. Tai ir klasikiniai indiški šokiai, spektakliai su didesnėmis už žmogų lėlėmis, Indijos šventraščių, pvz., Bhagavad-gitos, pristatymas, muzikinė dalis, parodos, knygų ir indiškų suvenyrų parduotuvėlės, vegetariškas restoranas. Renginiai sutraukia nuo 5000 iki 10 000 žmonių per festivalį. Daugiau kaip 200 savanorių iš viso pasaulio stato palapines, prekiauja parduotuvėlėse, vaidina scenoje ir reklamuoja festivalį. Kiekvieną vasarą renginiuose susirenka iš viso 750 000 žmonių.

1996 metais Indradjumna Svamis suorganizuoja pirmąjį Taikų Krišnos kaimą Lenkijos Vudstoko festivalyje. Tai didžiausias Europoje kasmetinis nemokamas muzikos renginys po atviru dangumi. Tapęs kasmetine tradicija, sutraukia 300 000 žmonių per keturių dienų festivalį. Šioje sumaištyje Indradjumna Svamis ir Indijos festivalių komanda su daugiau kaip 500 savanorių stato dvasinį prieglobstį, vadinamą Taikiu Krišnos kaimu. Čia galima dalyvauti dvasinėse diskusijose ir kultūriniuose renginiuose, nusipirkti knygų ar atminimo dovanėlių bei pašėliškai šokti kirtane arba stotis į eilę prie palapinės, pavadintos „Maistas ir taika“, ir gauti vieną iš 90  000 lėkščių vegetarinio maisto, dalinamo kiekvienais metais.

Piligrimystė Vrindavane

 Indradjumna Svamis ypatingai žavisi Vrindavanu, šventa Viešpaties Krišnos žaidimų vieta Šiaurės Indijoje. Kiekvienais metais šventą kartikos mėnesį (spalis – lapkritis) jis kviečia mokinius ir draugus prisijungti prie kelionės po šventas vietas. Apie 200 dalyvių kas rytą renkasi priešais įžymiąją Krišnos ir Balaramos šventyklą, ten sulipa į autobusus ir keliauja po įvairias Vrindavano vietas ir šventyklas: Govardhano kalvą, Radha kundą, Varšaną, Nandagramą ir kt. Kiekvienoje vietoje giedamas kirtanas ir Indradjumna Svamis kartu su savo bendrakeleiviais pasakoja istorijas apie Radhą, Krišną bei šventuosius šešis Gosvamius.

Indradjumna Svamis žinomas kaip vienas iš aktyviausių pamokslautojų ISKCON`e, ypač daug pamokslaujantis Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Rusijoje ir Pietų Afrikoje. Nuo 1995 metų rašo dienoraštį, kuriame smulkiai aprašo savo keliones ir nuotykius.

Prašome aplankyti Indradjumna Svamio puslapius:

www.travelingmonk.com

www.narottam.com

Facebook: Indradyumna Swami

 

 


Hare Krišna Hare Krišna

Krišna Krišna Hare Hare

Hare Rama Hare Rama

Rama Rama Hare Hare

 

goswami.ru

 

www.bhaktijoga.lt

   Torsunov.ru

Ajurveda visiems

Vegetarinių patiekalų

gaminimo kursai

JOGOS

MITYBA

Ekologiški

produktai

   Usanin.com

Trečias tūkstantmetis