Bhakti studija
Bhakti studija
Pažink save ir supantį pasaulį

Egoizmo purvas

Jogai teigia, kad norint praktikuoti meditaciją reikia įveikti tris kliūtis: malą – egoizmą, vikšepą – nerimstantį protą ir avaraną – netikrą ego. Mūsų sąmonę dengia avaranatmikos energija, kuri verčia sielą susitapatinti su materija. Vikšepatmikos energija sutelkia sąmonę į laikinus materialaus pasaulio dalykus, sukeldama nuolatinį proto nerimą. Taip širdis prisipildo malosmala reiškia purvas), egoizmo purvo. „Aš, aš, aš, aš“. (

Egoistiškas žmogus nuolatos galvoja tik apie save: Aš noriu, man reikia, kas su manimi bus? Visa tai mano, kaip aš atrodau? Ką kiti apie mane galvoja? Ką aš turiu pasiekti, kad visi aplinkiniai apie mane galvotų ir manimi žavėtųsi?“ Toks savęs tapatinimas su materija  neišvengiamai susiaurina sąmonės veiklos lauką ir užteršia ją, kuri, savo ruožtu, tampa viso šio materialaus pasaulio purvo priežastis.

Įdomu, bet išmatos sanskrite taip pat vadinamos mala. Iš organizmo jas reikia pašalinti kiekvieną dieną, kitaip jis užsiterš. Tas pats ir su egoizmu – tai sąmonės purvas, širdies išmatos, ir šiuos  nuodus reikia šalinti kiekvieną dieną. Kalbama, kad žymus tapytojas siurealistas Salvadoras Dali, visiškas egocentrikas, įsimylėjęs savo paklaikusias fantazijas, į gyvenimo galą išsiugdė liguistą susidomėjimą savo išmatomis. Mums tai juokinga, bet esame ne ką geresni. Mums taip pat labiausiai rūpi mūsų pačių išmatos – egoistiškos sąmonės pagimdytos mintys ir troškimai.

Kol mes tapatinsimės su materija, širdyje kiekvieną dieną kaupsis nuodai. Dėl to aš kasdien turiu tarnauti kitiems, jais rūpintis, apie juos galvoti ir nelaukti už tai jokio atlygio. Kitaip egoizmo nuodai kaupsis širdyje, kol visiškai ją užnuodys.

Hare Krišna Hare Krišna

Krišna Krišna Hare Hare

Hare Rama Hare Rama

Rama Rama Hare Hare

 

goswami.ru

 

www.bhaktijoga.lt

   Torsunov.ru

Ajurveda visiems

Vegetarinių patiekalų

gaminimo kursai

JOGOS

MITYBA

Ekologiški

produktai

   Usanin.com

Trečias tūkstantmetis