Bhakti studija
Bhakti studija
Pažink save ir supantį pasaulį

Amžinojo gyvenimo paslaptis

Mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, kiek trunka dabartis. Pasirodė, kad daugeliui aistros gunos veikiamų Kali amžiaus žmonių dabartis trunka ne ilgiau, kaip tris sekundes. Ir kuo daugiau žmogus turi aistros, tuo trumpiau tęsiasi jo dabartis, įsprausta tarp dviejų milžinų – praeities ir dabarties. Aistros, arba, kaip dabar sakoma, gyvenimo troškimo apimtas žmogus yra tiesiog plėšomas tarp praeityje sukauptos naštos ir vilties turėti geresnę ateitį. Tai trukdo jam gyventi dabartyje ir džiaugtis gyvenimu. Vis rečiau galime sutikti žmogų, turintį laiko būti laimingu.

Į tas tris sekundes, kaip taisyklė, negali sutilpti netgi patys artimiausi žmonės. Toks žmogus, genamas negailestingo laiko botago, per gyvenimą bėga visiškai vienas. Todėl aistra visada nustumia žmogų iki giliausio tamaso. Narkotikai jam padeda dirbtinai pristabdyti laiką ir padeda bent kažkiek laiko nedalyvauti tose baisiose lenktynėse, kuriose praeitis nuolat grasinasi praryti jo ateitį.

Satviški žmonės dabartį sugeba palaipsniui prailginti. Ir šis sugebėjimas yra proporcingas satva-gunos įtakai. Satva-guna sulėtina laiką tiesiogine šio žodžio prasme. Norėdami suvaldyti nesibaigiantį proto blaškymąsi, jogai sąmoningai sulėtina kvėpavimą. Iš tikrųjų greitai skriejančio laiko iliuziją sukuria greitai besikeičiančių minčių tėkmė. Šiame nesibaigiančiame sraute, tekančiame iš praeities į ateitį, mes nepastebime dabarties. Bet kada protas aprimsta, sulėtėja ir laikas. Tai viena iš priežasčių, kodėl jogai gyvena ilgiau. Visi fiziologiniai organizmo procesai taip pat keičiasi. Kai jogas pasiekia samadhi būseną, dabarties ribos išsiplečia iki valandų, dienų, savaičių, mėnesių ir netgi metų. Jis pradeda gyventi  satvos režime. Ir kai satva-guna tampa tyra ir visiškai išsivaduoja iš aistros ir neišmanymo priemaišų, dabartis virsta amžinybe.

Hare Krišna Hare Krišna

Krišna Krišna Hare Hare

Hare Rama Hare Rama

Rama Rama Hare Hare

 

goswami.ru

 

www.bhaktijoga.lt

   Torsunov.ru

Ajurveda visiems

Vegetarinių patiekalų

gaminimo kursai

JOGOS

MITYBA

Ekologiški

produktai

   Usanin.com

Trečias tūkstantmetis